Kada reikia kreiptis į psichologą?
Daugeliui žmonių kyla klausimai, kokiais atvejais reikia kreiptis pagalbos į psichologą, ar apskritai verta į jį kreiptis, o gal geriau pasikalbėti su draugu? Suvedę tokius klausimus į paieškos sistemą, rasite daugybę patarimų ir požymių, kada psichologo pagalba yra būtina, o kada galima bandyti spręsti sunkumus pačiam. Visgi iš savo patirties galiu spręsti, jog paprastai mūsų visuomenėje žmonėms kyla mintis kreiptis į psichologą tik išskirtiniais atvejais ir dažniausiai tik tada, kai visi įmanomi problemų sprendimo būdai jau yra išbandyti. Todėl, jeigu jums jau kyla klausimas, ar kreiptis į psichologą, žinokite, greičiausiai tai ir yra tas atvejis, kai į psichologą kreiptis būtina.
Ko tikėtis per pirmąjį susitikimą su psichologu?
Greičiausiai jaudinsitės ir nerimausit per pirmąjį susitikimą su psichologu - tai natūralu, nes tikrai reikia drąsos ateiti ir pradėti pasakoti apie save nepažįstamam žmogui, todėl pasistengsiu užtikrinti, kad konsultacijos metu jaustumėtės patogiai ir nevaržomai. Paprastai pirmojo susitikimo metu kalbama apie tai, kokie sunkumai Jus atvedė pas psichologą, kokios pagalbos tikitės ir kokius tikslus norite pasiekti. Taip pat yra aptariami ir "buitiniai" konsultavimo aspektai - pvz., kiek ilgai ir kaip dažnai planuojate/norite lankytis pas psichologą, apmokėjimo už konsultacijas tvarka ir pan.
Kiek trunka konsultacija?
Konsultacija trunka 50 min., paprastai susitinkama kartą į savaitę.
Ar galėsite išrašyti man vaistų?
Pokalbis yra geriausi vaistai. Be to, nesu medikas, todėl vaistų neišrašau - tokiu atveju reikia kreiptis į psichiatrą.
Kaip man įkalbėti mano vaiką nueiti pas psichologą?
Vaiką iki 10-11 metų dar galima už rankos nuvesti pas psichologą, bet, atėjus paauglystei, tą padaryti tampa gana sunku, ypač, jei yra konfliktiški santykiai tarp paauglio ir jo tėvų. Tokiu atveju, siūlyčiau pradėti patiems lankytis pas psichologą - jei jau neišeina pakeisti savo vaiką, reikia bandyti keisti save. Jei keisitės Jūs ir Jūsų požiūris į paauglį, užtikrinu, kad keisis ir Jūsų santykis su juo.
Nieko jums nesakysiu, nes viską papasakosite mano tėvams, kurie mane čia atvedė.
Visa tai, kas yra kalbama konsultacijos metu, lieka tik tarp mūsų. O jeigu aš kažką nuspręsiu papasakoti Tavo tėvams apie Tave, aš iš anksto su Tavimi tai aptarsiu. Konfidencialumas galioja tiek suaugusiems, tiek paaugliams.